Belka
Środa, 20 Marca 2019   imieniny: Aleksandra, Klaudia, Anatol
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Tuchola / GŁUPI ŻART ZNAJDZIE FINAŁ W SĄDZIE

Data publikacji: 2017-09-09, Data modyfikacji: 2017-09-09
A A AWydrukDrukuj  
 
Tuchola / GŁUPI ŻART ZNAJDZIE FINAŁ W SĄDZIE

Kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł. grozi 27-letniemu mieszkańcowi Tucholi, który dzwoniąc na numer alarmowy 112 poinformował, że udusił żonę. Jak się okazało, był to głupi żart. Za spowodowanie niepotrzebnych czynności funkcjonariuszy mężczyzna odpowie przed sądem.

Sprawa ma swój początek kilka nocy temu. Wtedy około 3.30 operator wojewódzkiego centrum powiadamiania ratunkowego odebrał telefon od mężczyzny, który poinformował, że udusił żonę, bo go zdradzała. Podał obcojęzyczne imię i nazwisko swoje oraz małżonki. Dodał, że znajdują się w miejscowości Pniewy. Zgodnie z właściwością miejscową operator przekazał interwencję do realizacji żnińskiej komendzie policji.

Dyżurny KPP w Żninie natychmiast na miejsce skierował patrol. Funkcjonariusze ustalili, że w Pniewach (gmina Gąsawa) nie ma posesji o numerze, jaki podał zgłaszający. Pomimo rozmów przeprowadzonych jeszcze tej nocy z mieszkańcami miejscowości i okolicznych wsi nie udało się ustalić miejsca pobytu zgłaszającego.

Mężczyzna, chcąc ukryć swoje położenie, rozmowę z pracownikiem WCPR-u wykonał z telefonu komórkowego bez karty sim. To jednak nie zapewniło mu anonimowości. Kryminalni ustalili, że, jak się później okazało, żartowniś dzwonił z Tucholi. O pomoc żnińscy mundurowi poprosili tamtejszych policjantów. W ciągu kolejnych dni funkcjonariusze ustalili personalia i miejsce pobytu zgłaszającego. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec Tucholi. Mężczyzna przyznał, że żadnego zabójstwa nie było, telefon na numer alarmowy wykonał dla żartu, a miejscowość Pniewy sobie wymyślił. Tłumaczył, że był wówczas pod wpływem alkoholu oraz narkotyków.

Sprawa znajdzie finał w sądzie. Za spowodowanie niepotrzebnych czynności funkcjonariuszy żartownisiowi grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 złotych. Dodatkowo, sąd może obciążyć go kosztami interwencji nawet do 1000 złotych.

To jednak nie jedyny przykład bezpodstawnego wzywania służb. W minioną środę (6.09.17) dyżurny żnińskiej komendy policji otrzymał anonimowe zgłoszenie, że w Barcinie mąż bije żonę i słychać głośne krzyki. W rezultacie podjętych czynności okazało się, że zgłaszający zadzwonił sam na siebie, bo chciał sprawdzić, jak szybko przyjadą policjanci. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

Skierowani na „interwencję” funkcjonariusze mogli być w tym czasie naprawdę komuś potrzebni.

(KWP w Bydgoszczy / kp), Źródło artykułu: policja.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  tucholski

  Powiat tucholski - utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim (północna część), a stolicą i siedzibą jego władz jest Tuchola. Należy do niego 6 gmin: Tuchola Cekcyn, Gostycyn, Kęsowo, Lubiewo, Śliwice oraz jedno miasto – Tuchola. Na obszarze 1075 km² mieszka tu 47 tys. osób. Powoduje to, że pod względem powierzchni powiat jest siódmy, a pod względem liczby ludności szesnasty wśród 23 powiatów Kujaw i Pomorza.

  Powiat Tucholski bezsprzecznie zalicza się do najatrakcyjniejszych miejsc pod kątem walorów turystycznych na całym Pomorzu. Początkowo leniwie rozlewająca się Brda zwana „Królową Borów Tucholskich”, dalej przybiera charakter górskiego potoku. Jeziora dostarczają amatorom kąpieli ochłody w słoneczne dni, pola do popisu kajakarzom i żeglarzom, a wędkarzom bogactwa ryb. W powiecie warto odwiedzić rezerwaty przyrody i wybrać się na piesze, rowerowe i wodne wycieczki, korzystając ze szlaków.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola