Belka
Środa, 20 Marca 2019   imieniny: Aleksandra, Klaudia, Anatol
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

W TUCHOLI 10 LISTOPADA POBIEGNIEMY W BIEGU DO WOLNOŚCI

Data publikacji: 2018-09-26, Data modyfikacji: 2018-09-27
A A AWydrukDrukuj  
 
O tym, że jest to wyjątkowy rok nie trzeba nikogo przekonywać. Powiewające na większości budynkach narodowe flagi przypominają nam, że 100 lat temu Polska odzyskała NIEPODLEGŁOŚĆ. Przypominają nam o tym również niezliczone imprezy, uroczystości i to zarówno na skalę ogólnopolską jaki lokalną. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tucholi pragnie wpisać się w obchody zarówno 100 – lecie Niepodległości Polski jak i 100 – lecie Powrotu do Polski Tucholi. Tę rocznicę obchodzić będziemy w 2020 roku. Dlatego przygotowaliśmy dla mieszkańców Tucholi oraz Powiatu Tucholskiego tryptyk biegowy: BIEG DO WOLNOŚCI. Na tryptyk składać będą się trzy biegi rozgrywane w latach 2018 – 2020 na dystansie 1918m, 1919m i 1920 metrów. Dystans nawiązuje oczywiści do lat w których Polska i Tuchola odzyskiwała niepodległość. Wszystkie biegi rozgrywane będą na bieżni stadionu OSiR w Tucholi. Długość dystansu i limit 15 minut dla biegaczy sprawia, że każdy będzie mógł zmierzyć się z niespełna czteroma okrążeniami bieżni. Dlatego wierzymy w masowy udział mieszkańców Tucholi i całego powiatu. A jeśli ktoś nie będzie czuł się na siłach aby pobiec, to będzie również możliwość przejścia tych niespełna dwóch kilometrów o kijkach. Dla Nordic Walking limit wynosi 25 minut, więc tak naprawdę, każdy może zmierzyć się z niepodległościowym dystansem. Wszyscy uczestnicy otrzymają okolicznościową koszulkę techniczną w której zobowiązani będą pokonywać dystans, co jeszcze bardziej zjednoczyć nas winno wokół idei wolności i niepodległości. W BIEGU DO WOLNOŚCI   mogą wziąć udział wszyscy, którzy ukończyli 10 rok życia, dlatego apelujemy do rodziców, szkół i wszelkich placówek oświatowych o aktywny udział i zaangażowanie w to patriotyczno – sportowe święto. Co warte podkreślenia – nie będzie prowadzona żadna klasyfikacja. Pierwszy z  biegów już 10 listopada o godz. 11:11. Do startu pozostało jeszcze tyle czasu, aby spokojnie przygotować się do pokonania 1918 metrów. Liczymy na masowy udział mieszkańców i piękne świętowanie naszej NIEPODLEGŁOŚCI.  Czekamy 10 listopada na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tucholi. Poniżej zamieszczamy regulamin oraz karty startowe, które musi wepełnić każdy z uczestników: Karty startowe do pobrania:      NIEPEŁNOLETNI       DOROŚLI

Pełna treść wiadomości na: osirtuchola.pl/?p=4653
osirtuchola.pl, Źródło artykułu: osirtuchola.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  tucholski

  Powiat tucholski - utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim (północna część), a stolicą i siedzibą jego władz jest Tuchola. Należy do niego 6 gmin: Tuchola Cekcyn, Gostycyn, Kęsowo, Lubiewo, Śliwice oraz jedno miasto – Tuchola. Na obszarze 1075 km² mieszka tu 47 tys. osób. Powoduje to, że pod względem powierzchni powiat jest siódmy, a pod względem liczby ludności szesnasty wśród 23 powiatów Kujaw i Pomorza.

  Powiat Tucholski bezsprzecznie zalicza się do najatrakcyjniejszych miejsc pod kątem walorów turystycznych na całym Pomorzu. Początkowo leniwie rozlewająca się Brda zwana „Królową Borów Tucholskich”, dalej przybiera charakter górskiego potoku. Jeziora dostarczają amatorom kąpieli ochłody w słoneczne dni, pola do popisu kajakarzom i żeglarzom, a wędkarzom bogactwa ryb. W powiecie warto odwiedzić rezerwaty przyrody i wybrać się na piesze, rowerowe i wodne wycieczki, korzystając ze szlaków.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola