Belka
Środa, 20 Marca 2019   imieniny: Aleksandra, Klaudia, Anatol
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

BREAK A LEG, Tuchola 2018 - bitwa Machina i Kukson vs. Padre i Tander

 
W sobotę 13 października 2018 r. Hala Widowiskowo-Sportowa w Tucholi wypełniła się entuzjastami tańca breakdance i kultury hip-hopu. W I Ogólnopolskich Zawodach Tańca Breakdance BREAK A LEG zorganizowanych wspólnie przez TOK i OSiR wzięło udział aż 59 zawodników z 27 miast w Polsce! B-boy’e i B-girl tańczyli do energetycznej muzyki przygotowanej specjalnie na ten wieczór przez Dj’a Tomasina (Tomasz Wolak) z Gdańska. O podsycanie emocji wśród publiczności oraz adekwatny komentarz tego, co działo się na parkiecie zadbał prowadzący imprezę MC/Bboy Gregory (Grzegorz Gniwecki) z Bielawy. Podczas wydarzenia trwał pokaz sztuki graffiti w wykonaniu chojniczanina Olgierda Szopińskiego, czego owocem są dwa autorskie projekty stworzone na planszach o wymiarach 1,5 x 3 m. Natomiast dokonania tancerzy oceniała komisja sędziowska w składzie: Bboy Kikers (Łukasz Kosicki) z Bydgoszczy, Bboy Bartek (Bartosz Kuźniarek) z Wągrowca oraz Bboy Vento (Maciej Wentowski) z Grudziądza. BREAK A LEG zostało objęte patronatem honorowym Burmistrza Tucholi, natomiast sponsorem strategicznym było Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. w Tucholi. Wśród sponsorów byli również: Zakład Aktywności Zawodowej w Tucholi, Zakład „Deratex” oraz Brudery.pl. Patronatem medialnym zawody objęli: Tygodnik Tucholski, Tucholanin.pl, Reporter-24.pl, TVP3 Bydgoszcz, Radio PiK, Radio Weekend, Gazeta Pomorska oraz Break.pl. Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwali harcerze z Hufca ZHP Tuchola. Koordynatorami imprezy byli: Agnieszka Joppek - pracownik kulturalno-artystyczny Tucholskiego Ośrodka Kultury oraz Tomasz Kozłowski (Bboy Sziwa) - tancerz z 18-letnim stażem. Treść protokołu z posiedzenia komisji sędziowskiej I Ogólnopolskich Zawodów Tańca Breakdance BREAK A LEG (fragment): Komisja sędziowska postanowiła przyznać: – I MIEJSCE – Nagroda Burmistrza Tucholi – Grupa „The Harpaguns” w składzie: Oskar Janicki (Bboy Fiksa) – Gdynia; Paweł Kamiński (Bboy Pawlotti) – Słupsk, – II MIEJSCE – Grupa „BWA Breakers” w składzie: Grzegorz Gniwecki (Bboy Gregory) – Bielawa; Mateusz Magusiak (Bboy Matyz) – Bielawa, – III MIEJSCE – Grupa „Bad Company” w składzie: Martin Trojanowski (Bboy Martin) – Toruń; Marek Maciejewski (Bboy Mojżi) – Toruń. Ze względu na duże zainteresowanie zawodników poniżej 15 roku życia Organizatorzy wraz z Komisją Sędziowską postanowili na podstawie pkt. 9 Regulaminu I Ogólnopolskich Zawodów Tańca Breakdance BREAK A LEG wprowadzić zmiany w Regulaminie zawodów i dopuścić do uczestnictwa tancerzy do 15 roku życia. Zdaniem sędziów poziom zawodów BREAK A LEG był bardzo wysoki – wzięli w nich udział czołowi tancerze breakdance w Polsce. Zawody przebiegły bez komplikacji. Rozpoczęcie eliminacji przesunięto o 30 min. ze względu na dużą frekwencję.

 


Tucholski Ośrodek Kultury
 
Data pliku video: 2018-10-17, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  tucholski

  Powiat tucholski - utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim (północna część), a stolicą i siedzibą jego władz jest Tuchola. Należy do niego 6 gmin: Tuchola Cekcyn, Gostycyn, Kęsowo, Lubiewo, Śliwice oraz jedno miasto – Tuchola. Na obszarze 1075 km² mieszka tu 47 tys. osób. Powoduje to, że pod względem powierzchni powiat jest siódmy, a pod względem liczby ludności szesnasty wśród 23 powiatów Kujaw i Pomorza.

  Powiat Tucholski bezsprzecznie zalicza się do najatrakcyjniejszych miejsc pod kątem walorów turystycznych na całym Pomorzu. Początkowo leniwie rozlewająca się Brda zwana „Królową Borów Tucholskich”, dalej przybiera charakter górskiego potoku. Jeziora dostarczają amatorom kąpieli ochłody w słoneczne dni, pola do popisu kajakarzom i żeglarzom, a wędkarzom bogactwa ryb. W powiecie warto odwiedzić rezerwaty przyrody i wybrać się na piesze, rowerowe i wodne wycieczki, korzystając ze szlaków.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola