Belka
Niedziela, 5 Stycznia 2025   imieniny: Hanna, Edward, Szymon
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Gwarancje dla młodzieży

Data publikacji: 2014-11-20, Data modyfikacji: 2014-11-20
A A AWydrukDrukuj  
 
  W odpowiedzi na wysoki poziom bezrobocia osób młodych w Europie, Komisja Europejska podjęła działania mające na celu wsparcie młodych w podejmowaniu zatrudnienia. W grudniu 2012 r. Komisja Europejska wysunęła wniosek/zalecenie dla Rady Unii Europejskiej w sprawie ustanowienia Gwarancji dla młodzieży. Rada Unii Europejskiej przyjęła zalecenie w sprawie ustanowienia Gwarancji dla młodzieży w kwietniu 2013 r. obligując wszystkie państwa do ich wdrożenia. Gwarancje dla młodzieży jest to postulat Komisji Europejskiej skierowany do państw członkowskich Unii Europejskiej w sprawie zapewnienia młodym osobom do 25. roku życia, które nie mają zatrudnienia ani nie uczestniczą w kształceniu lub szkoleniu (tzw. młodzież NEET), dobrej jakości oferty zatrudnienia, dalszego kształcenia, przyuczenia do zawodu lub stażu, w ciągu 4 miesięcy od zakończenia kształcenia formalnego lub utraty pracy. Kraje UE zatwierdziły zasadę Gwarancji dla młodzieży i opracowały krajowe plany jej realizacji, dostosowując definicję Gwarancji dla młodzieży, stosownie do swojej sytuacji. W Polsce - Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej - przygotowało Plan realizacji Gwarancji dla młodzieży w Polsce.

Pełna treść wiadomości na: http://pup.tuchola.pl/wydarzenie/103/gwarancje-dla-mlodzieży
pup.tuchola.pl, Źródło artykułu: pup.tuchola.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    tucholski

    Powiat tucholski - utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim (północna część), a stolicą i siedzibą jego władz jest Tuchola. Należy do niego 6 gmin: Tuchola Cekcyn, Gostycyn, Kęsowo, Lubiewo, Śliwice oraz jedno miasto – Tuchola. Na obszarze 1075 km² mieszka tu 47 tys. osób. Powoduje to, że pod względem powierzchni powiat jest siódmy, a pod względem liczby ludności szesnasty wśród 23 powiatów Kujaw i Pomorza.

    Powiat Tucholski bezsprzecznie zalicza się do najatrakcyjniejszych miejsc pod kątem walorów turystycznych na całym Pomorzu. Początkowo leniwie rozlewająca się Brda zwana „Królową Borów Tucholskich”, dalej przybiera charakter górskiego potoku. Jeziora dostarczają amatorom kąpieli ochłody w słoneczne dni, pola do popisu kajakarzom i żeglarzom, a wędkarzom bogactwa ryb. W powiecie warto odwiedzić rezerwaty przyrody i wybrać się na piesze, rowerowe i wodne wycieczki, korzystając ze szlaków.   

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola