Belka
Środa, 20 Marca 2019   imieniny: Aleksandra, Klaudia, Anatol
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Fundacja Enea przekaże do 1 mln złotych dla gmin poszkodowanych po nawałnicach

Data publikacji: 2017-09-25, Data modyfikacji: 2017-09-25
A A AWydrukDrukuj  
 
Fundacja Enea przekaże do 1 mln złotych dla gmin poszkodowanych po nawałnicach

Grupa Enea wesprze społeczności lokalne, które w największym stopniu ucierpiały w wyniku sierpniowych burz. Fundacja Enea przeznaczy do 1 mln zł na pomoc, która trafi do najbardziej zniszczonych po nawałnicach gmin z obszaru dystrybucyjnego Enei Operator z województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i wielkopolskiego. Akcja wpisuje się w koncepcję społecznej odpowiedzialności biznesu Grupy Enea.

Potężne nawałnice, które wstrząsnęły Polską w nocy z 11 na 12 sierpnia, doprowadziły do ogromnych szkód. Wiele osób straciło dach nad głową, ucierpiała również infrastruktura publiczna. Przez wiele dni nieprzerwanie brygady Enei Operator przywracały dostawy energii do kolejnych Odbiorców.

– Skala zniszczeń była ogromna i nie dotyczyła tylko infrastruktury energetycznej. Wielu mieszkańców poszkodowanych rejonów, naszych Klientów, straciło dobytek całego życia. Naszym najważniejszym zadaniem było przywrócenie zasilania, ale chcemy także pomóc przekazując lokalnym społecznościom środki finansowe, które pomogą w szybszym powrocie do normalności. Na akcję przeznaczymy do 1 mln zł– powiedział Mirosław Kowalik, prezes Enei

Środki, które przekaże Fundacja Enea, będą mogły być przeznaczone na cele, wskazane przez gminy, m.in. na remonty i odbudowę infrastruktury oraz budynków użyteczności publicznej, czyli np. szkół, świetlic, parków, placów zabaw zniszczonych w wyniku nawałnic. Enea deklaruje pomoc lokalnym społecznościom również poprzez pomoc w finansowaniu wyjazdów dla dzieci w ramach tzw. „zielonej szkoły”, a także akcji edukacyjnych. Pieniądze trafią również na wsparcie lokalnych Ochotniczych Straży Pożarnych. Dzięki temu OSP będą mogły doposażyć się w sprzęt specjalistyczny niezbędny do usuwania skutków kataklizmów.

Fundacja Enea wraz z Eneą Operator będzie działać wspólnie z władzami gmin najbardziej dotkniętych skutkami kataklizmu z województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i wielkopolskiego. Fundacja Enea i gminy razem wypracują szczegóły dotyczące pomocy i przekazywania środków.

Enea, Źródło artykułu: infowire.pl, Autor zdjęć: Enea
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  tucholski

  Powiat tucholski - utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim (północna część), a stolicą i siedzibą jego władz jest Tuchola. Należy do niego 6 gmin: Tuchola Cekcyn, Gostycyn, Kęsowo, Lubiewo, Śliwice oraz jedno miasto – Tuchola. Na obszarze 1075 km² mieszka tu 47 tys. osób. Powoduje to, że pod względem powierzchni powiat jest siódmy, a pod względem liczby ludności szesnasty wśród 23 powiatów Kujaw i Pomorza.

  Powiat Tucholski bezsprzecznie zalicza się do najatrakcyjniejszych miejsc pod kątem walorów turystycznych na całym Pomorzu. Początkowo leniwie rozlewająca się Brda zwana „Królową Borów Tucholskich”, dalej przybiera charakter górskiego potoku. Jeziora dostarczają amatorom kąpieli ochłody w słoneczne dni, pola do popisu kajakarzom i żeglarzom, a wędkarzom bogactwa ryb. W powiecie warto odwiedzić rezerwaty przyrody i wybrać się na piesze, rowerowe i wodne wycieczki, korzystając ze szlaków.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola