Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

POSIEDZENIE SZTABU KRYZYSOWEGO POWIATU TUCHOLSKIEGO

Data publikacji: 2017-08-18, Data modyfikacji: 2017-08-29
A A AWydrukDrukuj  
 
POSIEDZENIE SZTABU KRYZYSOWEGO POWIATU TUCHOLSKIEGO

Wczoraj w tucholskiej komendzie odbyło się posiedzenie sztabu kryzysowego powiatu tucholskiego z udziałem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego pana Mikołaja Bogdanowicza, władz samorządowych oraz współpracujących służb. W obliczu tak potężnej klęski żywiołowej tylko właściwe i ukierunkowane działania pomogą mieszkańcom w usunięciu tych tragicznych skutków nawałnicy.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski podczas wczorajszego spotkania (17.08.17), które odbyło się w siedzibie tucholskich policjantów podziękował przede wszystkim za przeprowadzenie sprawnych działań i zaangażowanie wszystkich służb oraz samorządów. Następnie zabrali głos wszyscy uczestnicy: Starosta tucholski, Burmistrz, Wójtowie, Komendant Powiatowy Policji w Tucholi, Zastępca Komendanta Straży Pożarnej w Tucholi, nadleśniczowie, przedstawiciele firmy ENEA oraz melioracji, którzy przedstawili sprawozdanie z wykonanych czynności oraz określili dalsze kierunki działania.

Jak zaznaczył Komendant Powiatowy głównymi zadaniami policjantów są teraz: zabezpieczanie miejsc, które jeszcze nie posiadają energii elektrycznej przed ewentualnymi kradzieżami, uszkodzeniami mienia oraz aktami wandalizmu, wzmożone kontrole zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży w rejonie rzeki Brdy, jak i kierowanie ruchem na przyblokowanych drogach. Nadal część ulic powiatu jest nieprzejezdna z uwagi na zagrożenie przewrócenia się przydrożnych drzew. Są to drogi powiatowe na trasie Raciąż-Piastoszyn, Tuchółka-Żalno oraz droga gminna Gołąbek-Woziwoda. W związku z tym mundurowi apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek kierowców, jak i pieszych, przypominając o zakazie wstępu do lasu.

informator-lokalny.pl, Źródło artykułu: policja.pl, Autor zdjęć: policja.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  tucholski

  Powiat tucholski - utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim (północna część), a stolicą i siedzibą jego władz jest Tuchola. Należy do niego 6 gmin: Tuchola Cekcyn, Gostycyn, Kęsowo, Lubiewo, Śliwice oraz jedno miasto – Tuchola. Na obszarze 1075 km² mieszka tu 47 tys. osób. Powoduje to, że pod względem powierzchni powiat jest siódmy, a pod względem liczby ludności szesnasty wśród 23 powiatów Kujaw i Pomorza.

  Powiat Tucholski bezsprzecznie zalicza się do najatrakcyjniejszych miejsc pod kątem walorów turystycznych na całym Pomorzu. Początkowo leniwie rozlewająca się Brda zwana „Królową Borów Tucholskich”, dalej przybiera charakter górskiego potoku. Jeziora dostarczają amatorom kąpieli ochłody w słoneczne dni, pola do popisu kajakarzom i żeglarzom, a wędkarzom bogactwa ryb. W powiecie warto odwiedzić rezerwaty przyrody i wybrać się na piesze, rowerowe i wodne wycieczki, korzystając ze szlaków.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola